Adidas Originals

Adidas Originals – stylowa moda sportowa

Moda streetwearowa gości na polskich ulicach od dobrych kilku lat, niemniej jej charakterystyka zmienia się co jakiś czas dostosowując się do najnowszych trendów i choć może samo pojecie nie jest wszystkim zbyt dobrze znane, to w zasadzie oznacza ono tyle co moda uliczna, która charakteryzuje się przede wszystkim wygodą.

Adidas i styl uliczny

Adidas OriginalsWarto zatem nieco bliżej zapoznać się z tym stylem, ponieważ może się okazać, że będzie to dla nas ciekawy kompromis pomiędzy wygodą a modą. Podstawą tego stylu są wszelkiego rodzaju T-shirty, koniecznie bawełniane, czyli wygodne i naturalne. Co więcej powinny być one kolorowe lub też mieć wyrazisty nadruk. Styl samego nadruku to kwestia indywidualna, pamiętamy jednak o tym, że wybierając wyraziste koszulki, czynimy je centrum całej stylizacji, a co za tym idzie reszta ubioru musi być dobierana pod jej kontem. Do takiej koszulki zgodnie z założeniami stylu streetwearowego dobieramy wygodne spodnie dresowe ze ściągaczem lub też ewentualnie jeansy. To zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać, w przypadku większości stylizacji do takiego stroju dobieramy buty sportowe, jednak chcąc nieco przekształcić ten styl na tak zwaną sportową elegancję kobiety mogą się pokusić o buty na obcasie.

Adidas OriginalsZwłaszcza męskim stylizacją towarzyszą zwykle bluzy typu „kangur”, czyli bluzy zapinane na zamek z kapturem i dużymi kieszeniami z przody. Kobiety również mogą zdecydować się na tego typu bluzę lub też, jeśli strój ma mieć bardziej elegancki charakter na sportową marynarkę z dresowej tkaniny. By stylizacji dodać trochę więcej ulicznego charaktery warto wywinąć nieco rękawy. Jeśli chodzi natomiast o dodatki to zwykle wykorzystuje się tu różnego rodzaju czapki z daszkiem. Obowiązkowo powinny one posiadać różnego rodzaju emblematy. Niemniej nie jest to element obowiązkowy tego typu stylizacji. Jeśli chodzi natomiast o marki streetwearowe to na polskim rynku można ich obecnie znaleźć całkiem sporo w tym dostępną od nie dawna markę Adidas Originals, która zajmuje się sprzedażą sportowych ubrań i obuwia właśnie w stylu streetwearowym. Marka ta ma na tyle duży wybór odzieży, że z powodzeniem można stworzyć kilka ciekawych stylizacji, niemniej warto także zapoznać się z ofertą polskich firm, których na rynku działa coraz więcej.

Nim jednak przejdziemy do wymiany swojej garderoby i zmiany stylu warto zapoznać się z przykładowymi stylizacjami, dzięki czemu będzie nam łatwiej określić co nam się podoba i tym samym skompletować własną garderobę zgodnie z założeniami tego trendu.