agencja public relations

Agencja public relations i zarządzanie reputacją

Dobra reputacja marki jest rzeczą na wagę złota. Jeśli firma jest postrzegana pozytywnie, jako dobra i godna zaufania, to kontrahenci chętnie będą chcieli z nią współpracować, a klienci sięgać po jej wyroby i usługi.

Agencja public relations i kryzys w firmie

agencja public relationsJednak nie zawsze firma cieszy się nieskazitelną opinią z różnych powodów. Czasem też to jak chce być postrzegana nie idzie w parze z tym jak widzą ją inni. Czasem też firma zmienia profil działalności i również wtedy agencja public relations będzie niezbędna to przeprowadzenia przedsiębiorstwa w tym gorącym okresie. Reputacją również można zarządzać, dzięki firma może się lepiej prezentować na zewnątrz. Na czym polega taki proces? Na początku zawsze trzeba zbadać to, jak przedsiębiorstwo jest postrzegane. Czy kojarzą się pozytywnie czy negatywnie i dlaczego, jak klienci określili by daną markę, z jakimi produktami, wydarzeniami, usługami kojarzą ją najlepiej. To pomaga w zbudowaniu wizerunki firmy, jak i w jego zmienieniu. Na reputacje firmy mają wpływ zarówno dobre rzeczy, jak i złe, takie jak skandale pracownicze czy związane z wadami produktów. Klienci często zapamiętują najbardziej opisywane rzeczy w związku z firmą, takie jak zajęcie pierwszego miejsca w badaniach niezawodności, czy wypuszczenie serii niekompletnych zestawów produktowych.

agencja public relationsCzęsto w pamięć zapadają także reklamy. Jeśli wie się jak firma jest postrzegana i jak chce być postrzegana to można przejść do budowania strategii public relations. Na pewno ważna będzie tu obecność przedsiębiorstwa w mediach. Trzeba zamówić nowe reklamy, gadżety, spoty telewizyjne, które pokażą firmę jako dobrą markę, tak jak chcą tego właściciele. Filmy reklamowe są najlepszym sposobem reklamy, lepszym, niż reklama prasowa czy radiowa ponieważ posiada większy zasięg, a połączenie obrazu i dźwięku daje dużo możliwości kreatywnych. Zarządzanie reputacją jest także bardzo ważne przy chęci jej zmiany. Czasem firma dochodzi do wniosku że nie interesuje jej już produkowanie taniej odzieży i chce wejść na rynek luksusowy, czy też odwrotnie, firma produkuje ekskluzywne produkty, ale ma za mało klientów, więc chce mieć także serię tańszych rzeczy. Ta pierwsza chce zacząć się kojarzyć z marką wysokiej jakości, a ta druga z opcją dla każdego, ale nadal z wysoką jakością.

Agencja public relations z pewnością zadba o to, by zmiana reputacji i kształtowanie się nowego obrazu marki przebiegało w sposób pomyślny. Warto skorzystać z profesjonalnych usług fachowców, którzy wiedzą, jak zaprezentować firmę w sposób jednoznacznie korzystny.