obsługa hotelu

Jak założyć hotel i zatrudnić fachowców?

Zatrudnienie odpowiednich osób na odpowiednich stanowiskach zawsze jest rzeczą problematyczną. Nawet jeśli z CV wynika, że osoba ma odpowiednie kwalifikacje i sprawdzi się na dniu próbnym to nie znaczy, ze zawsze będzie dobrze i pilnie pracowała.

Jak prawidłowo założyć hotel

obsługa hoteluDlatego też specjaliści od spraw zasobów ludzkich prześcigają się w znajdywaniu jeszcze lepszych metod rekrutacyjnych, dzięki czemu mają oni osiągnąć jak najlepsze wyniki zatrudniać tylko takie osoby, z którymi będziemy chcieli współpracować w dłużej perspektywie. Jeśli zastanawiamy się jak założyć hotel to warto jest sprawdzić czy dane osoby ukończyły szkoły czy choćby kursy hotelarskie, czy znają się na czymś dodatkowym, na przykład znają język obcy, specjalistyczne oprogramowanie. Takie praktyczne umiejętności są także najważniejsze jeśli chcemy wiedzieć jak założyć restaurację. Wtedy warto sprawdzić potencjalnych pracowników. Każdy może napisać, ze skończył jakiś kurs, ale nie wiadomo z jakim skutkiem. Może dużo za niego zapłacił, żeby uzyskać dyplom i potem już nie wykorzystywał swoich umiejętności. Z tego właśnie powodu powinniśmy zawsze urządzać dzień próbny dla takich pracowników. Dzięki temu na pewno mamy większe szanse na zatrudnieniowi odpowiedniej osoby. Oczywiście takie rzeczy jak oprogramowanie dla restauracji, wystrój lokalu, nasze działania reklamowe, czy przyciąganie klienteli też są ważne.

Jednak to właśnie hotelarze, kucharze i cukiernicy gwarantują nam sukces na tym polu. To od nich zależy to jak sobie poradzimy.