Kwiatowy haft

Zalety ozdabiania odzieży haftem

Ozdabianie odzieży za pomocą haftu to bardzo popularna metoda, znana od tysiącleci. Niegdyś ludzie wyszywali go ręcznie, dzisiaj używa się specjalnie zaprogramowanych hafciarek. Można go spotkać prawie wszędzie, na mundurach, uniformach firmowych, torbach bawełnianych oraz zwyczajnych T-shirtach. Kojarzony jest z precyzją wykonania i estetycznym wyglądem. Haft na odzieży ma wiele zalet, posiada również swoje unikalne cechy.

Piękne hafty na koszulce

HafciarkaCharakteryzuje się wysoką trwałością wykonania. Posiada wręcz taką samą żywotność jak ubranie, które zdobi. Jego wytrzymałość jest niewyobrażalnie lepsza od nadruków. Przy czym nie ma obaw, że się odklei podczas prania lub prasowania. Stanowi integralną część materiału. Wykonywanie haftu na koszulce ma również inne atuty. Jednym z nich jest stosunkowo niski koszt produkcji. Przy większych nakładach po prostu opłaca się go robić. Idealnie nadaje się do zdobienia odzieży, która sprzedawana jest w ogromnych ilościach np. w sieciowych sklepach. Haft komputerowy cechuje się również wysoką odpornością na pranie mechaniczne. Jest to praktycznie niezniszczalna metoda znakowania odzieży. Nie traci koloru ani formy podczas użytkowania. Można go prasować żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie potrzebuje. Kolejną zaletą jest duży wybór igieł i nici – od klasycznych po błyszczące, neonowe czy wypukłe 3D. Haft obejmuje nawet do 16 pełnych kolorów.

Kwiatowy haftPonadto można go wykonać bardzo trwałymi nićmi ognioodpornymi. Jednak największym atutem jest estetyczne wykonanie. To zdecydowanie stylowa technika znakowania odzieży. Wygląd to coś, co wyróżnia ubrania z haftowanymi emblematami. Starannie wykonany może dawać im nowe życie. Jest wyczuwalny w dotyku, co bezsprzecznie nie jest jego wadą, a wręcz atutem. Loga marek, które są haftowane o wiele lepiej się prezentują od tych nadrukowanych. Ponadto haft może być spersonalizowany. Technika komputerowa pozwala na precyzyjne wyszywanie wzorów, symboli, a nawet napisów. Zapewnia elegancki wygląd, logo w postaci haftu wygląda szlachetnie. Ponadto haft pozwala na zdobienie materiałów niedostępnych przy innych technikach, np. na polarze, skórach naturalnych i syntetycznych, filcu oraz jedwabiu. Co za tym idzie, ta metoda znakowania odzieży jest bardzo uniwersalna.

Elementy wykonane za pomocą haftu przez lata wyglądają tak, jakby dopiero opuściły hafciarnię. Dlatego wiele firm zamawiając uniformy, bardzo często decyduje się umieścić na nich swoją nazwę właśnie w postaci haftu, wygląda to o wiele lepiej niż w przypadku nadruku.