filmy promocyjne

Filmy promocyjne – różne opcje

Duża część budżetu przeznaczonego na działalność bieżącą firmy jest przekazywana na dział reklamy i marketingu. Dobry wizerunek firmy jest w głównej mierze zasługą dobrej promocji, jak również pozytywnego odbioru wśród klientów. Reklama sprawdzi się dla nowych produktów, nowej odsłony starego towaru, dla poszerzenia serii np. kosmetyków, czy też dla samej firmy.

Filmy promocyjne – charakterystyka

filmy promocyjneZ pewnością filmy promocyjne dla firm mogą być bardzo różnorodne. Mnogość technik, opcji kamerowania, użycia muzyki, scenariuszy sprawia, że wszystko można pokazać w sposób oryginalny oraz atrakcyjny. Najpopularniejszą z nich jest standardowy fabularny film promocyjny nakręcony z pomocą profesjonalnej ekipy i aktorów. Takie reklamy to te, które widujemy na co dzień w telewizji. Mogą mieć różną długość, prezentować różne historie. Często wykorzystywane są w nich znane piosenki, które przyciągają uwagę klientów. Reklama ma też potencjał, żeby kreować nowe hity, jeśli treść reklamy będzie atrakcyjna. Żeby jednak odróżnić się nieco od reszty firmy mogą wybrać filmy animowane. Taka reklama może być zwykła animacją, czy też wykorzystywać postać animowaną. Ta druga opcja często jest wykorzystywana w reklamach dla dzieci, kiedy to urocze misie, króliki czy kotki prezentują nowe zabawki, czy słodkie przekąski dzieciakom. Taka postać przyciąga uwagę maluchów, które będą prosić rodziców o zakup danego towaru reklamowanego.

filmy promocyjneReklama fabularna i animowana odnosi się do reklamowania produktów. Jednak coraz częściej sama firma się reklamuje na rynku. Tak zwane filmy korporacyjne prezentują historię, misję, wizję i przyszłe plany na rozwój przedsiębiorstwa. Taki film najczęściej wykorzystywany jest przez wielkie koncerny, ale każda firma może wykonać podobny film promocyjny, na przykład z okazji swoich urodzin, okrągłej rocznicy działalności, czy otrzymania znaczącego wyróżnienia. Wtedy dobrze jest informować klientów o takich wydarzeniu, szczególnie jeśli z tej okazji odbywają się wyprzedaże, promocje, konkursy i plebiscyty. Filmy promocyjne dla firm to z pewnością dobra okazja do zaprezentowania przedsiębiorstwa. Liczne studia producenckie, studia animacji czy agencje reklamowe z pewnością będą w stanie stworzyć coś, co przyciągnie uwagę wielu osób i przełoży się na większe zyski i większą rozpoznawalność firmy.

O takim rozwiązaniu marzy każde przedsiębiorstwo. Cena za film promocyjny powinna być w granicach rozsądku, zatem przy małym wkładzie otrzymamy dużo korzyści. Warto zainwestować w takie ciekawe i dające dużo możliwości rozwiązania.