naklejki samoprzylepne

Zastosowanie taśm i naklejek w reklamie

W reklamie powszechnie stosuje się różne materiały i techniki, pozwalające na stworzenie odpowiedniego efektu, a przy tym trwałego i… możliwie taniego w produkcji. Istotne jest także, aby reklama była widoczna z daleka i zwracała na siebie uwagę.

Naklejki samoprzylepne w reklamie

  naklejki samoprzylepneDo tych właśnie celów wykorzystuje się różnorodne naklejki i taśmy, które na tym polu wyróżniają się łatwością i wygodą zastosowania. Jedną z najprostszych metod na skuteczną reklamę zewnętrzną są polecane naklejki samoprzylepne, które można wykorzystywać zarówno na sklepowych drzwiach i witrynach, jak również jako wlepki w miejscach publicznych czy w komunikacji miejskiej. Takie naklejki, zwykle wycinane w różne wzory i litery, są bardzo trwałe, mogą przetrwać nawet przez kilka lat w dobrym stanie. Są dość odporne na zmienne temperatury i warunki atmosferyczne i posiadają dobrą przyczepność. Warto wiedzieć, że wycinanie liter z folii odbywa się na ploterach tnących, które odznaczają się bardzo wysoką dokładnością cięcia. Można na nich wycinać zarówno niewielkie wzory, jak i bardzo duże obiekty, a jedynym ograniczeniem tutaj są możliwości techniczne samego plotera. Naklejki mogą też służyć jako nagrody, na przykład jak popularne serduszka WOŚP rozdawane w czasie zbiórki pieniędzy przez wolontariuszy.

naklejki samoprzylepneInnym sposobem na reklamę są również taśmy, takie jak taśmy odblaskowe czy oznaczeniowe – stosowane zwłaszcza w awangardowych reklamach zewnętrznych. Pomagają one w zwróceniu uwagi na główny reklamowany obiekt, ponieważ silnie odznaczają się od reszty otoczenia i wzbudzają w ludziach odruchową czujność i uwagę. Można stosować także typowe taśmy reklamowe, które przeważnie posiadają nadrukowaną nazwę i logo firmy. Świetnie sprawdzają się do pakowania przesyłek, do ozdoby stoisk firmowych i wielu innych zastosowań. Naklejki i taśmy są wyjątkowo przydatne w reklamie zewnętrznej, tam gdzie na zwykłe metody reklamy nie ma miejsca lub istnieje ryzyko, że zostaną uszkodzone. Inne nośniki reklamy, jak rollupy i plakaty, można wykorzystywać we wnętrzach budynków, jednakże na zewnątrz stosuje się inne nośniki, wykorzystujące raczej dostępną pionową przestrzeń drzwi i witryn lub ściany, na których montowane są kasetony reklamowe. Trwałość tych ostatnich przedłuża kolejny rodzaj taśmy: taśma butylowa.

Jest wykorzystywana do uszczelniania różnorodnych przedmiotów i materiałów, a w przypadku kasetonów osłania ich wnętrze przed kurzem i wilgocią. To zaledwie kilka przykładów taśm, naklejek i ich zastosowań. Podobnych można znaleźć o wiele więcej.